ÅF-Inloggning ÅF-Ansökan
SMA350 i gruppen Ljud / Förstärkare / Slutsteg hos Audiovision AB (AUD-SMA350)
SMA350
SMA350

SMA350

DSP Slutsteg 2x350W/4 ohm, Klass-D, RS-232
 
Varumärke:Audac
Artnr: AUD-SMA350

Egenskaper

Effekt (4 Ohm): 2x350 W
Effekt (8 Ohm): 2x220 W
Ingångar balanserade: 2
RS-232: Ja
Vikt: 7,5 Kg
Yttermått bredd: 482 mm
Yttermått djup: 420 mm
Yttermått höjd: 88 mm

SMA350

Produkt:
Företag:
Namn:
Tel.
E-post:
Ditt meddelande:
Jag vill ha en offert Jag vill ha en demo

Produktinformation

Audac SMA350 är ett tvåkanals-steg för lågohm. Steget är försedd med en WaveDynamics™ DSP-processor, vilket ger bl.a. aktiv delning, 7-bands EQ, limiter, bass-boost, delay m.m. Plint / XLR in och alla utgångar har plintanslutning samt Speakon.

All inställning görs via den enkelt navigerbara 2,5" frontskärmen. Å
tkomst kan ges på två olika nivåer (User & Administrator) med lösenord eller USB-nyckelskydd.
Konfigurationen görs ännu enklare med hjälp av de nedladdningsbara högtalarprofilerna och/eller fullständiga systemkonfigurationer som kan väljas från ett bibliotek och laddas upp med ett USB-minne.

Stor ingångsflexibilitet med den interna ingångsval-matrisen. SMA350
har RS232-port för extern styrning och är kompatibel med styrsystem som Neets och Crestron. Med insticksmodulen ANI44XT (tillbehör) så får man utöver de befintliga analoga ingångarna, även 2 in- och 2 utgångar över Dante-nätverk. Analogt anslutna ljudkällor kan skickas vidare som Dante och tvärtom.

- 2-kanals DSP steg
- 2 x 350W RMS / 4ohm
- Full DSP per kanal
- Låsbar Display
- RS232-kompatibel
- Dante-kompatibel (ANI44XT, tillbehör)
- Monteringsdjup: 420mm
- Nedladdning Audac Touch2 / Audac System manager

"Audac Touch 2" app-styrning av slutsteg:
Ett smart sätt att komma åt volymkontroll och källvall i Audac Touch 2 appen är att utrusta slutsteget med ANI44XT nätverkskort. Förutom att man då får Dante-kompabilitet så kan man även använda slutsteget som en enklare ljudstyrning/matrix. Perfekt om man vill kunna styra ljudnivå och källval i zoner!


Tillbehör
ANI44XT
Dante Audio Network Interface 4in/4ut för PMQ/SMQ/SMA/MFA-serien